KONST / Litografier / Färglitografi 7437419
*
nr 743 7419
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 105/200, bladets mått: 74 x 57
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
5.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:22:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 20:32:46
1
1.000 kr
20/2 19:58:56
2
1.500 kr
24/2 18:46:10
3
3.000 kr
26/2 20:54:16
4
2.000 kr
26/2 20:55:38
4
2.500 kr
26/2 20:56:54
4
3.000 kr
26/2 21:00:37
4
3.500 kr
27/2 18:48:27
3
4.000 kr
27/2 18:50:17
4
4.100 kr
27/2 19:01:39
3
5.200 kr
27/2 19:03:46
4
4.500 kr
27/2 19:08:50
4
5.000 kr
27/2 19:09:17
4
5.300 kr
27/2 19:15:17
3
Vinnande bud
27/2 19:17:08
4
5.500 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Bengt Lindström
nr 743 7419
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 105/200, bladets mått: 74 x 57
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 5.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 20:32:46 | 1 | 1.000 kr |
20/2 19:58:56 | 2 | 1.500 kr |
24/2 18:46:10 | 3 | 3.000 kr |
26/2 20:54:16 | 4 | 2.000 kr |
26/2 20:55:38 | 4 | 2.500 kr |
26/2 20:56:54 | 4 | 3.000 kr |
26/2 21:00:37 | 4 | 3.500 kr |
27/2 18:48:27 | 3 | 4.000 kr |
27/2 18:50:17 | 4 | 4.100 kr |
27/2 19:01:39 | 3 | 5.200 kr |
27/2 19:03:46 | 4 | 4.500 kr |
27/2 19:08:50 | 4 | 5.000 kr |
27/2 19:09:17 | 4 | 5.300 kr |
27/2 19:15:17 | 3 | Vinnande bud |
27/2 19:17:08 | 4 | 5.500 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02